

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ω |
| Length | 3.2004 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Case Code (Imperial) | 1210 |
| Case Code (Metric) | 3225 |
| Height | 889 µm |
| RoHS | Compliant |
| Weight | 15.989131 mg |
| Frequency | 48 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 968
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47534
Ext.Price$0.47534
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47534 | $0.47534 |
| 10 | $0.45397 | $4.53970 |
| 25 | $0.42487 | $10.62175 |
| 50 | $0.39764 | $19.88200 |
| 100 | $0.37215 | $37.21500 |
| 300 | $0.34830 | $104.49000 |
| 500 | $0.32598 | $162.99000 |
| 1000 | $0.30509 | $305.09000 |
| 3000 | $0.28554 | $856.62000 |
| 5000 | $0.27700 | $1385.00000 |
